Strzelanie do kulek, rozrywka z górnych półek

Większość ludzi każdego dnia stara się pracować nad sobą, poprawiać swoje umiejętności zarówno manualne, jak i zdolności z zakresu psychiki i mentalności. Istnieje na to wiele sposobów – jedni chodzą na siłownię, inni uprawiają jogę, a jeszcze inni rozwiązuję krzyżówki i sudoku. Wszystkie te sposoby są dobre, jeśli sprawiają nam przyjemność, jednak istnieje również taki, który łączy w sobie elementy ćwiczenia sprawności ciała ze sprawnością umysłu. Co więcej, by spróbować tegoż sposobu nie musimy się nawet ruszać z własnego domu. Ba, nawet własnego pokoju!

O czym zatem mowa? Odpowiedź choć w pełni prawdziwa, dla wielu może być niemałym zaskoczeniem – strzelanie do kulek. Zapytacie jak to możliwe? Jeżeli czytacie ten tekst, to zakładamy, że jesteście osobami posiadającymi komputer z dostępem do Internetu, a więc jak każdy kogo można sklasyfikować w ten sposób posiadacie sposobność, by wypróbować internetowe gry kulki. Choć może się to wydawać z pierwszą myślą nudne, to jednak pomyślmy, jakie korzyści mogą płynąć z takiej formy spędzania wolnego czasu.

kolorowe kulki

Pierwsza i najbardziej oczywista, to zabicie nudy na długie godziny. Tu należy od razu zaznaczyć, że nie mają racji ci, którzy twierdzą, że strzelanie do kulek szybko się nudzi. Gier tego rodzaju jest bowiem w Internecie tak wiele, tak bardzo odmiennych, że mówienie o nich w ten sposób jest najzwyklejszym kłamstwem.

Po drugie, gry kulki, jak niemal wszystkie gry, rozwijają naszą wyobraźnię i uczą nas myślenia (tudzież rozwijają tę umiejętność) otwierając przed nami światy i możliwości, których do tej pory nie znaliśmy, bądź znaliśmy jedynie z marzeń i snów. Dają one także korzyści czysto praktyczne, ponieważ pomagają nam rozwijać refleks i działanie instynktowne, dzięki czemu w razie – odpukać – ewentualnych zdarzeń nieprzyjemnych nie będziemy tak łatwym celem, jak bylibyśmy do tej pory.

Warto więc w nudne wieczory, kiedy telewizja nie ma nic ciekawego do zaoferowania, a znajomi mają inne plany, zagrać w tego typu gry online i dać sobie szansę na chwile odetchnienia od spraw codziennych.