Logiczne i zręcznościowe

Gry z kulkami to bardzo specyficzna grupa komputerowych gier charakteryzujących się niezwykle prostymi zasadami. Poznanie zasad nowej gry nie stanowi praktycznie żadnego problemu i zajmuje dosłownie parę chwil. Jest to jeden z powodów niezwykłej popularności tego rodzaju gierek komputerowych. Przeglądając serwis z darmowymi grami online możemy w krótkim czasie wypróbować kilka pozycji nie tracąc zbyt wiele czasu na poznawanie reguł kolejnych gier. Wiele z nich jest bardzo podobnych i różni się od siebie w niewielkim stopniu.

kulki

Komputerowe gry w kulki można generalnie podzielić na gry zręcznościowe oraz gry logiczne. Chociaż istnieje pewna grupa gier którą bez problemu można by zaliczyć do obu kategorii. W tych pierwszych najważniejszy jest refleks oraz spostrzegawczość. Polegają one głównie na szybkim strzelaniu i układaniu w odpowiednim miejscu kolorowych kulek. Akcja takiej gierki nieustannie przyspiesza, a tym samym zwiększa się poziom trudności gry. Gry logiczne kulki to natomiast grupa gier w których najważniejsze jest planowanie kolejnych ruchów. Tego rodzaju gry polegają na przemyślanym układaniu i łączeniu kulek na planszy. Ich tempo jest stałe. Przykładowo, ułożenie pięciu kulek tego samego koloru w jednej linii powoduje ich zniknięcie oraz otrzymanie przez gracza punktów.

Cały czas powstają nowe tytuły z obydwu opisywanych powyżej kategorii. Każdego dnia sięga po nie wielu graczy. Obecnie wiele gier z kulkami tworzonych jest nie tylko na komputery, ale i również na tablety oraz smartfony. Świadczy to o ich nieustannej popularności.