Gra logiczna z Polski

Gry logiczne cieszą się niesłabnącą popularnością, zwłaszcza w wersjach na komputer, tablet czy smartfon. Wynika ona przede wszystkim z tego, że tego typu gry pozwalają na szybki relaks, oderwanie się od rzeczywistości, a także są łatwo dostępne. Jest to grupa gier, która na pewno wymaga myślenia. Gracze nierzadko muszą wykazać się umiejętnością logicznego i strategicznego myślenia, cierpliwością, spostrzegawczością. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele odmian gier logicznych zarówno płatnych, jak i dostępnych za darmo. Można cieszyć się rozrywką przy prostych grach, a także takich z zaawansowaną oprawą graficzną, a nawet fabułą.

Gry logiczne charakteryzują się przede wszystkim tym, że potrafią wciągnąć swoich graczy w wielogodzinne rozgrywki. Wśród takich gier dużą popularnością cieszy się niezmiennie gra w kulki. Niemal każdy słyszał o tej uniwersalnej grze, ale mało kto wie, że jedna z jej pierwszych wersji powstała w Polsce. Pierwsze wydanie gry w kulki pochodzi z 1995 roku. Na planszy jest 9×9 pól z kolorowymi kulkami. Rozgrywka polega na tym, aby pozbywać się kulek. Znikają one, gdy zostanie ułożone 5 kulek w takim samym kolorze obok siebie. Ich ułożenie kolorami może być w pionie, w poziomie lub po skosie. Po każdym ruch na planszy pojawiają się losowo trzy nowe kulki, których rozmieszczenie jest losowe. W momencie, kiedy na planszy nie ma żadnej możliwości ruchu następuje zakończenie gry. Twórca polskiej gry w kulki wzorował się na starszej wersji powstałej w 1992 roku w Rosji.

klasyczna gra logiczna z kulkami

Gra w kulki ma obecnie wiele różnych odmian. Powstają wersje z zaawansowaną szatą graficzną i efektami dźwiękowymi. Zasady zazwyczaj pozostają takie same, zmienia się jedynie wygląd samej planszy, a także kulek. Gra w kulki cieszy się dużą popularnością ze względu na to, że jest niezwykle wciągająca. Gracze muszą wykazać się umiejętnością logicznego myślenia oraz spostrzegawczością. Oczywiście dostępne są także wersje na telefon i tablet, dzięki czemu miłośnicy mogą grać w wielu różnych miejscach jak np. w poczekalniach czy długich podróżach.