kulki gry kulki gry w kulki

WYRÓŻNIONE GRY

Bubble Hit

Dragon Blast

Zaplątane uśmieszki


WIĘCEJ CIEKAWYCH GIER ZNAJDZIECIE TUTAJ:


Logiczne i zręcznościowe

Gry z kulkami to bardzo specyficzna grupa komputerowych gier charakteryzujących się niezwykle prostymi zasadami. Poznanie zasad nowej gry nie stanowi praktycznie żadnego problemu i zajmuje dosłownie parę chwil. Jest to jeden z powodów niezwykłej popularności tego rodzaju gierek komputerowych. Przeglądając serwis z darmowymi grami online możemy w krótkim czasie wypróbować kilka pozycji nie tracąc zbyt wiele czasu na poznawanie reguł kolejnych gier. Wiele z nich jest bardzo podobnych i różni się od siebie w niewielkim stopniu.

 

gra planszowa z kulkamiGry kulki stanowią pewien fenomen. Mogło by się wydawać ,że ze względu na swoją nieskomplikowana budowę i ograniczoną grafikę powinny się szybko nudzić. Jest jednak całkiem odwrotnie. Mimo, że posiadają proste zasady to jednak potrafią wciągnąć gracza na bardzo długi czas. Ich celem jest uzyskanie jak największej liczby punktów i ustalenie nowego rekordu, którym można pochwalić się na tablicy wyników.

 

Komputerowe gierki z kulkami można generalnie podzielić na gry zręcznościowe oraz gry logiczne. Chociaż istnieje pewna grupa gier którą bez problemu można by zaliczyć do obu kategorii. W tych pierwszych najważniejszy jest refleks oraz spostrzegawczość. Polegają one głównie na szybkim strzelaniu i układaniu w odpowiednim miejscu kolorowych kulek. Akcja takiej gierki nieustannie przyspiesza, a tym samym zwiększa się poziom trudności gry. Gry logiczne kulki to natomiast grupa gier w których najważniejsze jest planowanie kolejnych ruchów. Tego rodzaju gry polegają na przemyślanym układaniu i łączeniu kulek na planszy. Ich tempo jest stałe. Przykładowo, ułożenie pięciu kulek tego samego koloru w jednej linii powoduje ich zniknięcie oraz otrzymanie przez gracza punktów.

 

Cały czas powstają nowe tytuły z obydwu opisywanych powyżej kategorii. Każdego dnia sięga po nie wielu graczy. Obecnie wiele gier z kulkami tworzonych jest nie tylko na komputery, ale i również na tablety oraz smartfony. Świadczy to o ich nieustannej popularności.